ASTM A106

ASTM A106

ASTM A106 (ASME SA106) je základní americký standard pro bezešvé trubky z uhlíkové oceli určené pro vysokoteplotní-aplikace. Pokrývá tři stupně pevnosti: stupeň A, stupeň B a stupeň C, což z něj činí jednu z nejpoužívanějších a komerčně nejúspěšnějších specifikací pro bezešvé trubky z uhlíkové oceli podle amerických norem. Tento materiál je speciálně navržen pro vysoko-teplotní a vysokotlaké-podmínky a slouží jako klasická volba v průmyslových odvětvích, jako jsou elektrárny, rafinerie, kotle a chemická zpracovatelská zařízení, kde se používají vysoko{7}}teplotní tlaková-zařízení. Mezi těmito třídami je nejrozšířenější třída B, která nabízí vynikající rovnováhu mezi pevností, svařitelností, tvarovatelností a cenou, a proto představuje průmyslový-standardní materiál pro vysokoteplotní{11}}procesní potrubí.
Základní charakteristiky ASTM A106 spočívají v rovnováze mezi dobrou pevností při vysokých{1}}teplotách a vynikajícím celkovým výkonem. Třída B má minimální pevnost v tahu 415 MPa a minimální mez kluzu 240 MPa, vhodná pro dlouhodobé-vysoké-pracovní podmínky až do přibližně 427 stupňů. Stupeň A je nižší pevnostní třída (Větší nebo rovna 330 MPa / Větší nebo rovna 205 MPa), zatímco Stupeň C je vyšší pevnostní třída (Větší nebo rovna 485 MPa / Větší nebo rovna 275 MPa), což umožňuje flexibilní výběr na základě specifických požadavků na služby. Výrobek vyhovuje mezinárodním standardům jako ASTM A106 / ASME SA106.
Klíčové přednosti: ASTM A106 Grade B je preferovaná třída pro americké standardní vysokoteplotní- bezešvé trubky z uhlíkové oceli. Je nejrozšířenější ve vysokoteplotním procesním potrubí elektráren a rafinerií a slouží jako průmyslový standard pro vysokoteplotní trubky z uhlíkové oceli.
Odeslat dotaz
Popis
Technické parametry

Vlastnosti produktů

High-Temperature Oxidation Resistance

Dobrá pevnost při vysokých-teplotách (hlavní výhoda)

Hlavní výhoda ASTM A106 spočívá v jeho vynikající pevnosti při vysokých-teplotách. Stupeň B si zachovává pevnost v tahu přibližně 300 MPa při 427 stupních, s mírou zachování výkonu přibližně 72 %, účinně odolává pomalé plastické deformaci (tečení) materiálů při vysoké teplotě a tlaku a zajišťuje bezpečnost a spolehlivost potrubí během dlouhodobého-vysoko{7}}teplotního provozu.

High-Temperature Corrosion Resistance

Vynikající svařovací výkon

Konstrukce uhlíkového ekvivalentu ASTM A106 zajišťuje dobrou svařitelnost. Svařovací proces je dobře-zavedený, se středními obtížemi pro svářeče, takže je vhodný pro instalaci ve velkém-na-místě. Při svařování tlustostěnných -trubek nebo v prostředí s nízkou teplotou{7}} se doporučuje předehřátí na 100–150 stupňů.

High Stability

Dobrá obrobitelnost

Může projít různými tvářecími procesy, jako je ohýbání za tepla, ohýbání za studena a kování, díky čemuž je vhodné pro výrobu potrubních tvarovek, jako jsou kolena, T-kusy a redukce. Lze jej také obrábět konvenčními metodami mechanického obrábění.

Good Processability

Vyspělá technologie a dlouhodobá-spolehlivost

Vykazuje dobrou mikrostrukturální stabilitu během-dlouhodobého provozu při teplotách nižších nebo rovných 427 stupňům . Dodává se v normalizovaném nebo za tepla-válcovaném stavu a dosahuje jednotné a jemné mikrostruktury, která zajišťuje mikrostrukturální stabilitu a spolehlivost za vysokých-teplotních provozních podmínek.

Technické specifikace

Chemické složení (ASTM A106 / ASME SA106)

 

Živel

třída A

třída B

třída C

Poznámka

C

Menší nebo rovno 0,25 %

Menší nebo rovno 0,30 %

Menší nebo rovno 0,35 %

Záruka pevnosti a svařitelnosti

Mn

0.27 - 0.93%

0.29 - 1.06%

0.29 - 1.06%

Pevné řešení posílení, zlepšení síly

P

Menší nebo rovno 0,035 %

Menší nebo rovno 0,035 %

Menší nebo rovno 0,035 %

Škodlivé prvky, přísně kontrolované

S

Menší nebo rovno 0,035 %

Menší nebo rovno 0,035 %

Menší nebo rovno 0,035 %

Škodlivé prvky, přísně kontrolované

Si

Větší nebo rovno 0,10 %

Větší nebo rovno 0,10 %

Větší nebo rovno 0,10 %

Deoxidant, zlepšuje odolnost proti oxidaci při vysokých{0}}teplotách

Cr

Menší nebo rovno 0,40 %

Menší nebo rovno 0,40 %

Menší nebo rovno 0,40 %

Zbytkové prvky, přísně kontrolované

Cu

Menší nebo rovno 0,40 %

Menší nebo rovno 0,40 %

Menší nebo rovno 0,40 %

Zbytkové prvky, přísně kontrolované

Mo

Menší nebo rovno 0,15 %

Menší nebo rovno 0,15 %

Menší nebo rovno 0,15 %

Zbytkové prvky, přísně kontrolované

Ni

Menší nebo rovno 0,40 %

Menší nebo rovno 0,40 %

Menší nebo rovno 0,40 %

Zbytkové prvky, přísně kontrolované

V

Menší nebo rovno 0,08 %

Menší nebo rovno 0,08 %

Menší nebo rovno 0,08 %

Zbytkové prvky, přísně kontrolované

Fe

Zbývající množství

Zbývající množství

Zbývající množství

Maticový prvek

Fyzikální vlastnosti

 

Výkon

Číselná hodnota/rozsah

Zkušební podmínky

Hustota

≈ 7,85 g/cm³

Pokojová teplota (20 stupňů)

Bod tání

≈ 1420-1460 stupňů

-

Modul pružnosti

≈ 200 GPa

Pokojová teplota

Tepelná vodivost

≈ 50 W/(m·K)

Pokojová teplota

Koeficient tepelné roztažnosti (20-100 stupňů)

≈ 11.7 × 10⁻⁶ /K

-

Poissonův poměr

≈ 0.28

Pokojová teplota

Magnetismus

Feromagnetické

Uhlíková ocel, která je magnetická

Mechanické vlastnosti (typická hodnota, ASTM A106)

 

Výkon

třída A

třída B

třída C

Implementační standardy

Pevnost v tahu

Větší nebo rovno 330 MPa

Větší nebo rovno 415 MPa

Větší nebo rovno 485 MPa

ASTM A106

Mez kluzu

Větší nebo rovno 205 MPa

Větší nebo rovno 240 MPa

Větší nebo rovno 275 MPa

ASTM A106

Prodloužení

Větší nebo rovno 35 %

Větší nebo rovno 30 %

Větší nebo rovno 30 %

ASTM A106

Tvrdost

Menší nebo rovno 137 HB

Menší nebo rovno 159 HB

Menší nebo rovno 179 HB

-

Poznámka: Třída B je nejrozšířenější třída podle normy ASTM A106, která nabízí vynikající rovnováhu mezi pevností, svařitelností a cenou. Je vhodný pro dlouhodobé-dlouhodobé vysoké-teplotní podmínky až do přibližně 427 stupňů .

Výkon při vysokých{0}}teplotách (typická hodnota pro stupeň B)

 
 

ASTM A106 Grade B udržuje dobrou úroveň pevnosti při vysokých teplotách:

Teplota

Pevnost v tahu (MPa, přibližně)

Míra udržení výkonu

Popis

Pokojová teplota (20 stupňů)

Větší nebo rovno 415

100%

Benchmark

200 stupňů

≈ 380

Větší nebo rovno 92 %

Pevnost se dobře udržuje

300 stupňů

≈ 360

Větší nebo rovno 87 %

Stále si udržuje vysokou pevnost

400 stupňů

≈ 330

Větší nebo rovno 80 %

Vhodné pro-vysokoteplotní podmínky

427 stupňů

≈ 300

Větší nebo rovno 72 %

Horní limit se doporučuje používat dlouhodobě

500 stupňů

≈ 250

Větší nebo rovno 60 %

Síla výrazně klesla

Dlouhodobá-tepelná stabilita:

Mikrostruktura zůstává stabilní během-dlouhodobého provozu při teplotách nižších nebo rovných 427 stupňům . Při dlouhodobém používání-nad 450 stupňů se pevnost při tečení výrazně snižuje a dlouhodobý-provoz při teplotách nad 450 stupňů se nedoporučuje.

Systém tepelného zpracování

Konečný výkon ASTM A106 je vysoce závislý na režimu tepelného zpracování:

Normalizace

Zahřejte na 850-950 stupňů, podržte po dostatečně dlouhou dobu a poté ochlaďte vzduchem. Výsledkem je jednotná a jemnozrnná mikrostruktura, která zlepšuje mechanické vlastnosti.

Úplné žíhání (volitelné)

Zahřejte na 850-900 stupňů, podržte, poté pec ochlaďte na přibližně 650 stupňů a poté vzduchem ochlaďte na pokojovou teplotu. Používá se ke zmírnění namáhání při tváření za studena nebo ke zlepšení tvárnosti při tváření za studena.

Tepelné zpracování po svařování (PWHT, vybrané na základě tloušťky stěny a provozních podmínek)

Zahřejte na 600-650 stupňů, podržte a poté pomalu ochlaďte, abyste uvolnili zbytkové napětí při svařování.

Použitelná média

Vysokoteplotní pára-

Hlavní parní potrubí elektráren (menší nebo rovno 427 stupňů), trubky přehříváků kotlů, trubky přihříváků

Médium pro rafinaci ropy

Vysokoteplotní procesní potrubí, jako je atmosférická a vakuová destilace, katalytické krakování atd.

Vysokotlaký-procesní plyn

Vysokoteplotní a vysokotlaká-potrubí pro chemická zařízení, jako je syntéza čpavku, metanol a chemická hnojiva

Horká voda

Topná síť, topný systém

Teplonosné oleje a tepelné nosiče

Potrubí pro systémy chemického přenosu tepla

Poznámka: ASTM A106 nelze použít pro silně korozivní média, jako jsou silné oxidační kyseliny a chloridy s vysokou-teplotou a vysokou{2}}koncentrací. Jeho horní limit oxidační teploty je přibližně 427 stupňů. Pro teploty přesahující tuto hodnotu se doporučují chrom-molybdenové legované oceli, jako je ASTM A335 P11/P22.

Steel Plate Processing
Steel Coil Processing
Steel Pipe Processing
Steel Bar Processing
 

ASTM A106 je vhodný pro vysoké-teploty a vysoké-tlaky v rozmezí od 350 do 427 stupňů a doporučuje se pro použití v následujících oblastech:

 

Aplikační pole

  •  

    Výroba energie z fosilních paliv (základní aplikace)
    ● Hlavní parní potrubí elektrárny (menší nebo rovno 427 stupňů)
    ● Trubka přehřívače kotle, trubka dohřívače
    ● Vysokoteplotní parní potrubí, napájecí potrubí
    ● Sběrač kotle, sběrač přehříváku

  •  

    Petrochemické inženýrství (základní aplikace)
    ● Vysokoteplotní-potrubí jednotky atmosférické a vakuové destilace v rafinerii
    ● Procesní potrubí jednotky katalytického krakování
    ● Vysokoteplotní a vysokotlaká-potrubí v hydrorafinačních jednotkách
    ● Zpožděné potrubí procesu koksovací jednotky

  •  

    Chemický průmysl a průmysl hnojiv
    ● Vysokoteplotní procesní potrubí pro závody na syntézu amoniaku
    ● Plynovody na reformování závodu na výrobu metanolu
    ● Vysokotlaké-teplotní a{1}}tlakové potrubí v továrnách na hnojiva

  •  

    Kombinovaná výroba elektřiny a tepla a ústřední vytápění
    ● Vysokoteplotní parovodní síť tepelné elektrárny
    ● Vysokoteplotní teplovodní-potrubí centrálního vytápění ve městě

  •  

    Vysokoteplotní a vysokotlaké-koncovky potrubí
    ● Vysokoteplotní-kolena, T-kusy a redukce
    ● Kované potrubní fitinky, příruby

Dodávka a přizpůsobení

Nabízíme flexibilní a spolehlivá řešení dodavatelského řetězce, abychom zajistili, že obdržíte bezešvé ocelové trubky ASTM A106, které dokonale odpovídají požadavkům vašeho projektu.
Přizpůsobitelné tvary materiálů
Podporujeme výrobu různých základních i speciálních tvarů dle výkresů nebo specifikací.

Formulář

1
Bezešvá ocelová trubka-válcovaná za tepla
2
Bezešvá ocelová trubka-tažená za studena
3
Trubka s velkým-průměrem a tloušťkou-zdí

Konvenční rozsah

Průměr: 60.3 - 1067 mm; Tloušťka stěny: 3 - 150 mm

Vnější průměr: 10.3 - 114.3 mm; Tloušťka stěny: 1 - 15 mm

Vnější průměr: 219 - 1067 mm; Tloušťka stěny: 20 - 150 mm

Možnost přizpůsobení

Řezání s pevnou{0}}délkou, zkosení, závity na koncích trubek, normalizovaný/žíhaný stav

Přesná kontrola rozměrů, světlé žíhání, řezání s pevnou{0}}délkou

Expanze trubek za tepla, řezání s pevnou délkou-, úkosové obrábění

Proč si vybrat nás? - Spolehlivá inženýrská technologie. Spolehlivé dodání.

V Číně pro vás nejsme jen dodavatelem, ale také důvěryhodným partnerem v oblasti materiálů.

Sample Support & Quick Response

Vertikálně integrovaná výroba

Vlastní 20 000 ㎡ zařízení s 10+ automatizovanými linkami (8,000+ tun/rok). Vlastní-nástrojové a lisovací centrum umožňuje rychlé přizpůsobení a efektivní kontrolu nákladů - bez prostředníků.

Full Traceability

Přísná kontrola kvality v každé fázi

Úplná sledovatelnost napříč klíčovými kontrolními body kontroly kvality v průběhu výroby. 100 % v souladu se standardy ASTM/ASME, EN a GB. Zprávy o zkouškách materiálu jsou k dispozici u každé zásilky.

Professional Logistics & Packaging

Spolehlivé dodávky a exportní balení

10+ let export do Evropy, Severní Ameriky, jihovýchodní Asie a Středního východu s voděodolnou a antikorozní-ochranou v kombinaci s flexibilními možnostmi dopravy zajišťuje bezpečné a včasné-dodání.

Complete Export Documentation

Ověření vzorku před hromadnou výrobou

Poskytujeme bezplatné vzorky pro ověření kvality, což vám umožňuje zadávat hromadné objednávky až po schválení. Přesným měřením rozměrů a transparentní výrobou zajišťujeme konzistenci od vzorku až po hromadnou výrobu.

FAQ

Otázka: Jaké jsou hlavní výhody ASTM A106 Grade B?

 

Otázka: Jaké jsou rozdíly mezi ASTM A106 třídy A, B a C? Jak si vybrat?

 

Otázka: Jaká je maximální provozní teplota pro ASTM A106 Grade B?

 

Otázka: Jaký je rozdíl mezi ASTM A106 Grade B a API 5L Gr.B? Jak si mezi nimi vybrat?

 

Otázka: Jaký je svařovací výkon ASTM A106 Grade B?

 

Otázka: Jaká je odolnost proti korozi ASTM A106 třídy B?

 

 

Populární Tagy: astm a106, Čína výrobci astm a106, dodavatelé, továrna