Vlastnosti produktů

Vynikající houževnatost při nízkých-teplotách (hlavní výhoda)
Hlavní výhoda ASTM A333 spočívá ve vynikající rázové houževnatosti při nízkých-teplotách. Tato specifikace nařizuje Charpy V-vrubové rázové zkoušky materiálu při specifikovaných nízkých teplotách, zajišťující dostatečnou odolnost vůči křehkému lomu za nízkých-teplotních provozních podmínek. Stupeň 6 má průměrnou energii nárazu větší nebo rovnou 18J a minimální jednotlivou hodnotu větší nebo rovnou 13J při -46 stupních, účinně zmírňuje riziko křehkého lomu v materiálech při nízkých teplotách a zajišťuje bezpečnost a spolehlivost potrubí během provozu při nízkých teplotách.

Dobrý svařovací výkon
Nízkouhlíkový ekvivalentní design ASTM A333 zajišťuje dobrou svařitelnost s vyzrálým svařovacím procesem, takže je vhodný pro instalaci ve velkém-na-místě. Při svařování nízkoteplotní oceli je vyžadována přísná kontrola přívodu tepla, aby se zabránilo snížení houževnatosti tepelně-ovlivněné oblasti. Předehřev obecně není před svařováním nutný (s výjimkou tlustostěnných trubek nebo v prostředí s nízkou teplotou -) a po svařování lze volitelně provést tepelné zpracování při 600–650 stupních po svařování, aby se zmírnilo zbytkové napětí.

Dobrá obrobitelnost
Může projít různými tvářecími procesy, jako je ohýbání za tepla, ohýbání za studena a kování, díky čemuž je vhodné pro výrobu potrubních tvarovek, jako jsou kolena, T-kusy a redukce. Lze jej také obrábět konvenčními metodami obrábění. Je třeba poznamenat, že stupně 3 (3,5 % Ni) a 8 (9 % Ni) mají vzhledem k vyššímu obsahu niklu ve srovnání se stupněm 6 mírně vyšší tendenci k mechanickému zpevnění.

Vyspělá technologie a dlouhodobá-spolehlivost
Vykazuje dobrou organizační stabilitu během dlouhodobé{0}}služby v rámci příslušných příslušných teplotních rozsahů (stupeň 6 menší nebo roven -46 stupňům / stupeň 3 menší nebo rovný -101 stupňům / stupeň 8 menší nebo rovný -196 stupňům ). Dodává se v normalizovaném nebo normalizovaném plus temperovaném stavu, dosahuje jednotné a jemné mikrostruktury, zajišťující organizační stabilitu a spolehlivost za nízkých teplot.
Technické specifikace
Chemické složení (ASTM A333 / ASME SA333)
|
Živel |
1. třída |
3. třída |
4. třída |
6. třída |
7. třída |
8. třída |
9. třída |
Poznámka |
|
C |
Menší nebo rovno 0,30 % |
Menší nebo rovno 0,19 % |
Menší nebo rovno 0,12 % |
Menší nebo rovno 0,30 % |
Menší nebo rovno 0,19 % |
Menší nebo rovno 0,13 % |
Menší nebo rovno 0,20 % |
Zajistěte houževnatost a svařitelnost při nízkých-teplotách |
|
Mn |
0.40-1.06% |
0.31-0.64% |
0.50-1.05% |
0.29-1.06% |
Menší nebo rovno 0,90 % |
Menší nebo rovno 0,90 % |
0.40-1.06% |
Pevné řešení posílení, zlepšení síly |
|
P |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Škodlivé prvky, přísně kontrolované |
|
S |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Menší nebo rovno 0,035 % |
Škodlivé prvky, přísně kontrolované |
|
Si |
0.10-0.35% |
0.13-0.32% |
0.18-0.37% |
Větší nebo rovno 0,10 % |
0.13-0.32% |
0.13-0.32% |
0.13-0.32% |
Deoxidátor |
|
Ni |
- |
3.18-3.82% |
0.47-0.98% |
- |
2.03-2.57% |
8.40-9.60% |
1.60-2.24% |
Prvky nízkoteplotní-houževnatosti |
|
Cr |
- |
- |
0.44-1.01% |
- |
- |
- |
- |
Zlepšit kalitelnost |
|
Cu |
- |
- |
0.40-0.70% |
- |
- |
- |
- |
Zlepšit odolnost proti korozi |
|
Mo |
- |
- |
0.40-0.75% |
- |
- |
- |
- |
Zvyšte pevnost-za vysokých teplot |
|
Fe |
Zbývající množství |
Zbývající množství |
Zbývající množství |
Zbývající množství |
Zbývající množství |
Zbývající množství |
Zbývající množství |
Maticový prvek |
Fyzikální vlastnosti
|
Výkon |
Číselná hodnota/rozsah |
Zkušební podmínky |
|
Hustota |
≈ 7,85 g/cm³ |
Pokojová teplota (20 stupňů) |
|
Bod tání |
≈ 1420-1460 stupňů |
- |
|
Modul pružnosti |
≈ 200 GPa |
Pokojová teplota |
|
Tepelná vodivost |
≈ 50 W/(m·K) |
Pokojová teplota |
|
Koeficient tepelné roztažnosti (20-100 stupňů) |
≈ 11.7 × 10⁻⁶ /K |
- |
|
Poissonův poměr |
≈ 0.28 |
Pokojová teplota |
|
Magnetismus |
Feromagnetické |
Uhlíková ocel / nízkolegovaná- ocel, která je magnetická |
Mechanické vlastnosti (typická hodnota, ASTM A333)
|
Výkon |
1. třída |
3. třída |
4. třída |
6. třída |
7. třída |
8. třída |
9. třída |
Specifikace |
|
Pevnost v tahu |
Větší nebo rovno 380 MPa |
Větší nebo rovno 450 MPa |
Větší nebo rovno 415 MPa |
Větší nebo rovno 415 MPa |
Větší nebo rovno 450 MPa |
Větší nebo rovno 690 MPa |
Větší nebo rovno 435 MPa |
ASTM A333 |
|
Mez kluzu |
Větší nebo rovno 205 MPa |
Větší nebo rovno 240 MPa |
Větší nebo rovno 240 MPa |
Větší nebo rovno 240 MPa |
Větší nebo rovno 205 MPa |
Větší nebo rovno 515 MPa |
Větší nebo rovno 315 MPa |
ASTM A333 |
|
Prodloužení |
Větší nebo rovno 35 % |
Větší nebo rovno 30 % |
Větší nebo rovno 30 % |
Větší nebo rovno 30 % |
Větší nebo rovno 30 % |
Větší nebo rovno 22 % |
Větší nebo rovno 28 % |
ASTM A333 |
|
Teplota při nárazové zkoušce |
-46 stupňů |
-101 stupňů |
-46 stupňů |
-46 stupňů |
-73 stupňů |
-196 stupňů |
-73 stupňů |
ASTM A333 |
|
Rázová houževnatost (průměrná hodnota) |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 18J |
ASTM A333 |
Poznámka: Poznámka: Třída 6 je nejrozšířenější třída podle normy ASTM A333, která nabízí vynikající rovnováhu mezi pevností, svařitelností, houževnatostí při nízkých-teplotách a cenou, vhodná pro nízké-teploty až do -46 stupňů . Stupeň 3 (3,5 % Ni) je použitelný pro -101 stupňů a stupeň 8 (9 % Ni) pro -196 stupňů.
Výkon dopadu nízké-teploty (základní indikátor)
|
Stupeň |
Minimální provozní teplota |
Teplota při nárazové zkoušce |
Minimální energie dopadu (průměrná hodnota) |
Minimální energie nárazu (jedna hodnota) |
Typické aplikace |
|
1. třída |
-46 stupňů |
-46 stupňů |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 13J |
Obecné podmínky nízké-teploty |
|
3. třída |
-101 stupňů |
-101 stupňů |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 13J |
LNG, jednotka separace vzduchu |
|
4. třída |
-46 stupňů |
-46 stupňů |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 13J |
Prostředí s nízkou-sírou{1}}obsahující síru |
|
6. třída |
-46 stupňů |
-46 stupňů |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 13J |
Nejčastěji používané, preferované pro -46stupňové podmínky nízké teploty |
|
7. třída |
-73 stupňů |
-73 stupňů |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 13J |
Nižší požadavky na teplotu |
|
8. třída |
-196 stupňů |
-196 stupňů |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 13J |
Skladovací nádrže LNG, potrubí kapalného dusíku/kapalného kyslíku |
|
9. třída |
-73 stupňů |
-73 stupňů |
Větší nebo rovno 18J |
Větší nebo rovno 13J |
Petrochemické hluboké kryogenní zařízení |
Systém tepelného zpracování
Normalizace
Zahřejte na 845-925 stupňů, podržte po dostatečně dlouhou dobu a poté ochlaďte vzduchem. Výsledkem je stejnoměrná a jemnozrnná mikrostruktura -zlepšující houževnatost při nízkých teplotách. Normalizační teplota pro stupeň 8 je obvykle 845-900 stupňů, mírně vyšší než u jiných stupňů.
Normalizace + temperování (doporučeno pro stupeň 8)
Po normalizaci zahřejte na 565-650 stupňů pro temperování a poté ochlaďte vzduchem. To eliminuje normalizační napětí a dále optimalizuje houževnatost při nízkých teplotách.
Úplné žíhání (volitelné)
Zahřejte na 815-870 stupňů, udržujte na teplotě, poté pec ochlaďte na přibližně 650 stupňů, následovanou vzduchem na pokojovou teplotu. Používá se k odstranění namáhání při tváření za studena nebo ke zlepšení tvářetelnosti při tváření za studena.
Tepelné zpracování po svařování (PWHT, vybrané na základě tloušťky stěny a provozních podmínek)
Zahřejte na 600-650 stupňů, udržujte na teplotě a poté pomalu ochlaďte, abyste odstranili zbytková svářečská napětí.
Použitelná média
zkapalněný zemní plyn (LNG)
Terminály pro příjem LNG, nízkoteplotní{0}}potrubí zkapalňovacích závodů (méně než nebo rovno -162 stupňů)
Jednotka separace vzduchu
potrubí pro kapalný kyslík, kapalný dusík, potrubí pro kapalný argon a potrubí chladící komory
Tekutiny s nízkou teplotou
Přeprava nízkoteplotních médií, jako je kapalný etylen, kapalný čpavek a kapalný vodík
Petrochemická hlubinná kryogenika
Hluboká kryogenní separace etylenových závodů, nízkoteplotní{0}}procesní potrubí
Nízkoteplotní{0}}zásobníky
Potrubí skladovacích nádrží LNG, nízkoteplotní kulové nádrže
Poznámka:Každá třída ASTM A333 má jiné použitelné minimální teplotní limity. Stupeň 6 je vhodný pro teploty nad -46 stupňů, stupeň 3 pro teploty nad -101 stupňů a stupeň 8 pro teploty nad -196 stupňů. Při výběru materiálů by měla být zvolena vhodná třída na základě minimální návrhové teploty. Není použitelný pro vysokoteplotní podmínky (nad 350 stupňů) a silně korozivní média, jako jsou silně oxidující kyseliny.
ASTM A333 je vhodný pro provoz při nízkých-teplotách v rozsahu od -46 stupňů do -196 stupňů a doporučuje se pro použití v následujících oblastech:
Aplikační pole
-
Terminály pro příjem LNG a zařízení na zkapalňování (hlavní aplikace, stupeň 3 / stupeň 8)
● Potrubí pro vykládání LNG, potrubí pro páru (BOG).
● Přepravní potrubí LNG (méně než nebo rovno -162 stupňů)
● Doprovodný potrubní systém nádrže LNG -
Separace vzduchu a průmyslové plyny (hlavní aplikace, stupeň 6 / stupeň 3)
● Potrubní systémy pro kapalný kyslík, kapalný dusík a kapalný argon (-183 stupňů ~ -196 stupňů)
● Potrubní systémy chladicích boxů pro jednotky na separaci vzduchu
● Nízkoteplotní{0}}potrubí pro zařízení na separaci průmyslových plynů -
Petrochemická hlubinná kryogenika (hlavní aplikace, stupeň 6 / stupeň 7 / stupeň 9)
● Potrubí pro hlubinné kryogenní separace pro jednotky k krakování ethylenu (-100 stupňů ~ -160 stupňů)
● Nízkoteplotní přepravní potrubí pro propylen a butadien
● Potrubí procesu nízkoteplotního promývání metanolem (Rectisol). -
Skladování a přeprava při nízkých-teplotách
● Potrubní systém pro nízkoteplotní-zásobníky kapalin
● Systém plnícího potrubí pro nízkoteplotní cisterny
● Potrubí pro lodě přepravující zkapalněný plyn -
Nízkoteplotní potrubní armatury
● Nízkoteplotní-kolena, T-kusy, redukce
● Nízkoteplotní kované potrubní fitinky, příruby
Dodávka a přizpůsobení
Nabízíme flexibilní a spolehlivá řešení dodavatelského řetězce, abychom zajistili, že obdržíte nízkoteplotní bezešvé ocelové trubky ASTM A333-, které dokonale odpovídají požadavkům vašeho projektu.
Přizpůsobitelné tvary materiálů
Podporujeme výrobu různých základních i speciálních tvarů dle výkresů nebo specifikací.
|
Formulář |
![]() Bezešvá ocelová trubka-válcovaná za tepla
|
![]() Bezešvá ocelová trubka-tažená za studena
|
![]() Trubka s velkým-průměrem a tloušťkou-zdí
|
|---|---|---|---|
|
Konvenční rozsah |
Průměr: 60.3 - 1067 mm; Tloušťka stěny: 3 - 150 mm |
Vnější průměr: 10.3 - 114.3 mm; Tloušťka stěny: 1 - 15 mm |
Vnější průměr: 219 - 1067 mm; Tloušťka stěny: 20 - 150 mm |
|
Možnost přizpůsobení |
Řezání s pevnou{0}}délkou, zkosení, závity na koncích trubek, normalizovaný/žíhaný stav |
Přesná kontrola rozměrů, světlé žíhání, řezání s pevnou{0}}délkou |
Expanze trubek za tepla, řezání s pevnou délkou-, úkosové obrábění |
Proč si vybrat nás? - Spolehlivá inženýrská technologie. Spolehlivé dodání.
V Číně pro vás nejsme jen dodavatelem, ale také důvěryhodným partnerem v oblasti materiálů.

Vertikálně integrovaná výroba
Vlastní 20 000 ㎡ zařízení s 10+ automatizovanými linkami (8,000+ tun/rok). Vlastní-nástrojové a lisovací centrum umožňuje rychlé přizpůsobení a efektivní kontrolu nákladů - bez prostředníků.

Přísná kontrola kvality v každé fázi
Úplná sledovatelnost napříč klíčovými kontrolními body kontroly kvality v průběhu výroby. 100 % v souladu se standardy ASTM/ASME, EN a GB. Zprávy o zkouškách materiálu jsou k dispozici u každé zásilky.

Spolehlivé dodávky a exportní balení
10+ let export do Evropy, Severní Ameriky, jihovýchodní Asie a Středního východu s voděodolnou a antikorozní-ochranou v kombinaci s flexibilními možnostmi dopravy zajišťuje bezpečné a včasné-dodání.

Ověření vzorku před hromadnou výrobou
Poskytujeme bezplatné vzorky pro ověření kvality, což vám umožňuje zadávat hromadné objednávky až po schválení. Přesným měřením rozměrů a transparentní výrobou zajišťujeme konzistenci od vzorku až po hromadnou výrobu.
FAQ
Otázka: Jaké jsou hlavní výhody ASTM A333 Grade 6?
Otázka: Jaký je rozdíl mezi ASTM A333 Grade 6 a ASTM A106 Grade B? Jak si mezi nimi vybrat?
Otázka: Jak vybrat běžně používané třídy ASTM A333?
Otázka: Jaká je minimální provozní teplota pro ASTM A333 Grade 6?
Otázka: Jaký je svařovací výkon ASTM A333 Grade 6?
Otázka: Jaká je odolnost proti korozi ASTM A333 Grade 6?
Populární Tagy: astm a333, Čína výrobci astm a333, dodavatelé, továrna







