Vlastnosti produktů

Dobrá pevnost při vysokých{0}}teplotách a odolnost proti tečení (hlavní výhoda)
Hlavní výhoda ASTM A335 P11 spočívá v jeho vynikající pevnosti při vysokých-teplotách a odolnosti proti tečení. Díky přídavku 0,5 % molybdenu (Mo) vykazuje P11 v teplotním rozsahu 450-550 stupňů výrazně lepší mez pevnosti při tečení za vysokých teplot ve srovnání s běžnými uhlíkovými oceli (jako je A106 Gr.B). V podmínkách 500 stupňů je přípustné namáhání P11 přibližně 1,5 až 2krát větší než u uhlíkové oceli, což mu umožňuje účinně odolávat pomalé plastické deformaci (tečení) materiálů při vysoké teplotě a tlaku, což zajišťuje bezpečnost a spolehlivost potrubí během dlouhodobého-vysoko{21}}teplotního provozu. S minimální pevností v tahu 415 MPa a minimální mezí kluzu 205 MPa spadá do standardní výkonnostní úrovně řady A335 a nabízí významné výhody z hlediska hospodárnosti.

Vynikající svařovací výkon a přizpůsobivost tepelnému zpracování
ASTM A335 P11 vykazuje vynikající svařovací výkon, což je klíčový důvod pro jeho široké uplatnění v energetickém a petrochemickém průmyslu. Díky střednímu obsahu slitiny a uhlíkovému ekvivalentu (CE) má P11 nižší sklon ke zpevnění v tepelně-ovlivněné zóně (HAZ) svarů. Před svařováním vyžaduje mírné předehřívací teploty (obvykle 150-250 stupňů), díky čemuž je uživatelsky-přívětivý pro-svařovací operace na místě. Jeho svařovací proces je dobře{11}}zavedený a svářeči jej považují za středně obtížný, vhodný pro-velkou instalaci na místě-. Po svařování je vyžadováno tepelné zpracování po svařování (PWHT), které zahrnuje zahřátí na 690–760 stupňů, udržení na teplotě a následné pomalé ochlazování, aby se odstranilo zbytkové pnutí při svařování a změkčila se teplem ovlivněná zóna.

Dobrá obrobitelnost a tvarovatelnost
ASTM A335 P11 vykazuje dobré zpracovatelské vlastnosti za studena i za tepla, což umožňuje různé tvářecí procesy, jako je ohýbání za tepla, ohýbání za studena a kování. Jeho mírný obsah slitin poskytuje vynikající tvarovatelnost při ohýbání za studena, takže je vhodný pro výrobu potrubních tvarovek, jako jsou kolena, T-kusy a redukce. Jeho obrobitelnost je srovnatelná s P1, což umožňuje zpracování konvenčními metodami obrábění.

Vynikající poměr cena-výkon a vyvážený celkový výkon (na rozdíl od umístění P1/P22)
ASTM A335 P11 je nejvyváženější třída v řadě chrom-molybdenových legovaných ocelí. Ve srovnání s P1 (0,5Cr-0,5Mo) má P11 vyšší obsah chrómu (1,25 % oproti 0,5 %), nabízí vynikající odolnost proti oxidaci a pevnost při vysokých-teplotách. Ve srovnání s P22 (2,25Cr{20}}1Mo) má P11 nižší obsah slitiny, což má za následek lepší svařitelnost a nižší cenu. Pro aplikace s provozními teplotami menšími než nebo rovnými 550 stupňům je P11 cenově nejvýhodnější chrom-molybdenovou ocelí a nejrozšířenější chrommolybdenovou ocelovou trubkou v elektrárnách a rafinérském průmyslu po celém světě.

Dobrá organizační stabilita a dlouhodobá-spolehlivost služeb
ASTM A335 P11 vykazuje dobrou organizační stabilitu při dlouhodobém-provozu při teplotách nižších nebo rovných 550 stupňům . Jeho složení 1,25 % Cr-0,5 % Mo účinně zvyšuje pevnost materiálu při tečení při vysokých-teplotách a odolnost proti oxidaci a zároveň inhibuje sféroidizaci perlitu a hrubnutí a agregaci karbidu, což zajišťuje nízkou míru degradace mechanických vlastností během dlouhodobého provozu při vysokých-teplotách. Po normalizaci a tepelném zpracování popouštěním (N+T) získává P11 jednotnou a jemnou mikrostrukturu feritu + perlitu, která zaručuje organizační stabilitu a spolehlivost za vysokoteplotních provozních podmínek.
Technické specifikace
Chemické složení (ASTM A335 / ASME SA335)
|
Živel |
Standardní požadavky |
Poznámka |
|
C |
0.05 - 0.15% |
Nízkokarbonová konstrukce zajišťuje svařitelnost a houževnatost |
|
Mn |
0.30 - 0.60% |
Pevné řešení posílení, zlepšení síly |
|
P |
Menší nebo rovno 0,025 % |
Škodlivé prvky, přísně kontrolované |
|
S |
Menší nebo rovno 0,025 % |
Škodlivé prvky, přísně kontrolované |
|
Si |
0.15 - 0.35% |
Deoxidant, zlepšuje odolnost proti oxidaci při vysokých{0}}teplotách |
|
Cr |
1.00 - 1.50% |
Základní prvky, které poskytují vynikající-odolnost vůči oxidaci při vysokých teplotách a korozi |
|
Mo |
0.44 - 0.65% |
Základní prvky pro zlepšení-lomové pevnosti při tečení při vysokých teplotách |
|
Fe |
Zbývající množství (≈ 97 %) |
Maticový prvek |
Fyzikální vlastnosti
|
Výkon |
Číselná hodnota/rozsah |
Zkušební podmínky |
|
Hustota |
≈ 7,85 g/cm³ |
Pokojová teplota (20 stupňů) |
|
Bod tání |
≈ 1390-1440 stupňů |
- |
|
Elektrický odpor |
≈ 0.32 μΩ·m |
Pokojová teplota |
|
Tepelná vodivost |
≈ 40 W/(m·K) |
Pokojová teplota |
|
Koeficient tepelné roztažnosti (20-100 stupňů) |
≈ 11.8 × 10⁻⁶ /K |
- |
|
Modul pružnosti (Youngův modul) |
≈ 200 GPa |
Pokojová teplota |
|
Poissonův poměr |
≈ 0.28 |
Pokojová teplota |
|
Magnetismus |
Feromagnetické |
Feritová struktura, která je magnetická |
Mechanické vlastnosti (normalizované + temperované, typické hodnoty, ASTM A335)
|
Výkon |
Typická hodnota |
Implementační standardy |
|
Pevnost v tahu |
Větší nebo rovno 415 MPa |
ASTM A335 |
|
Mez kluzu (0,2% offset) |
Větší nebo rovno 205 MPa |
ASTM A335 |
|
Prodloužení (měřicí délka 2 palce/50 mm) |
Větší nebo rovno 30 % |
ASTM A335 |
|
Tvrdost |
Menší nebo rovno 217 HB (typická hodnota) |
- |
Poznámka: Úroveň pevnosti P11 je standardní třída chrom-molybdenové oceli ASTM A335. Jeho výhoda spočívá ve vyvážené kombinaci dobrých komplexních vlastností (pevnost, svařitelnost, odolnost proti oxidaci, cena) spíše než ve snaze o nejvyšší pevnost nebo nejvyšší odolnost proti oxidaci. Pro vyšší teplotní stupně se doporučuje zvolit P22 nebo P91.
Výkon při vysokých{0}}teplotách
ASTM A335 P11 si zachovává dobré úrovně pevnosti při vysokých teplotách a je vhodný pro dlouhodobé-vysoko{3}}teplotní provozní podmínky až do 550 stupňů:
|
Teplota |
Pevnost v tahu (MPa, přibližně) |
Míra udržení výkonu |
|
Pokojová teplota (20 stupňů) |
Větší nebo rovno 415 |
100% |
|
400 stupňů |
≈ 380 |
Větší nebo rovno 92 % |
|
500 stupňů |
≈ 340 |
Větší nebo rovno 82 % |
|
550 stupňů |
≈ 300 |
Větší nebo rovno 72 % |
Dlouhodobá-tepelná stabilita a mikrostrukturální stabilita:
ASTM A335 P11 vykazuje dobrou mikrostrukturální stabilitu při dlouhodobém-provozu při teplotách nižších nebo rovných 550 stupňům . Přídavek 1,25 % Cr-0,5 % Mo účinně zvyšuje pevnost při vysokých-teplotách a odolnost proti oxidaci. Mikrostrukturální stabilita se však snižuje a pevnost při tečení výrazně klesá při dlouhodobém používání-nad 580 stupňů; proto se nedoporučuje pro dlouhodobý provoz nad 580 stupňů. Pro vyšší teplotní třídy se doporučuje P22 nebo P91.
Systém tepelného zpracování
Konečný výkon ASTM A335 P11 je vysoce závislý na režimu tepelného zpracování, přičemž společné specifikace jsou následující:
1. Normalizační léčba (normalizace)
Zahřejte na 900-955 stupňů, držte po dostatečnou dobu (přibližně 1 hodinu na palec tloušťky stěny), poté ochlaďte vzduchem. Výsledkem je stejnoměrná mikrostruktura jemného feritu + perlitu, která ji připravuje pro následné temperování.
2. Popouštění(temperování)
Zahřejte na 690-760 stupňů, držte po dostatečnou dobu, poté ochlaďte vzduchem. Tím se eliminuje pnutí vyvolaná normalizací, optimalizuje se houževnatost a tažnost a dosahuje se konečných provozních vlastností.
3. Úplné žíhání (volitelné)
Zahřejte na 840-890 stupňů, podržte, poté pec ochlaďte na přibližně 650 stupňů a poté vzduchem ochlaďte na pokojovou teplotu. Používá se k odstranění namáhání při práci za studena nebo ke zlepšení tvárnosti při tváření za studena.
Upozornění: Tepelné zpracování po svařování (PWHT) musí být provedeno po svařování. Zahrnuje ohřev na690-760 stupně, udržování na teplotě a poté pomalé ochlazování, aby se eliminovalo zbytkové pnutí při svařování a změkčila oblast ovlivněná teplem-.
Teplota a čas tepelného zpracování musí být přísně kontrolovány, aby se zabránilo hrubnutí zrna nebo kolísání výkonu.
U tenkostěnných{0}trubek nebo trubek malého-průměru lze dobu izolace přiměřeně zkrátit.
Použitelná média
Vysokoteplotní-pára:
Hlavní parní potrubí (méně než nebo rovno 550 stupňům) elektráren, sběrače kotlů, přehřívací trubky a přihřívací trubky
Média pro rafinaci ropy:
Vysokoteplotní procesní potrubí, jako je atmosférická a vakuová destilace, katalytické krakování a hydrogenační rafinace.
Vysokotlaký-procesní plyn:
Vysoko-teplotní a vysokotlaká-potrubí pro chemická zařízení, jako je syntéza čpavku, metanol a chemická hnojiva.
Horká voda:
Tepelná síť, topný systém.
Teplonosný olej a tepelné nosiče:
Potrubí pro systémy chemického přenosu tepla
Poznámka: ASTM A335 P11 není vhodný pro silně korozivní média, jako jsou silné oxidační kyseliny a chloridy s vysokou-teplotou a vysokou-koncentrací. Jeho horní limit pro odolnost proti oxidaci je přibližně 550-570 stupňů; Nad touto teplotou se doporučuje P22 nebo P91. V prostředích s vysokou teplotou{10}} obsahující vodík by se mělo vyhodnotit riziko vodíkové koroze.
ASTM A335 P11 je vhodný pro podmínky vysoké-teploty a vysokého-tlaku v rozmezí od 450 do 550 stupňů. Je to nejvyváženější a nejrozšířenější třída v řadě chrom-molybdenové oceli, doporučená pro použití v následujících oblastech:
Aplikační pole
-
Výroba energie z fosilních paliv (základní aplikace)
● Hlavní parní potrubí podkritických elektráren (menší nebo rovno 550 stupňům)
● Buben kotle, buben přehříváku
● Vysokoteplotní parovody, vodovodní potrubí
● Systém trubek topné plochy kotle -
Petrochemické inženýrství (základní aplikace)
● Vysokoteplotní-potrubí jednotky atmosférické a vakuové destilace v rafinerii
● Vysokoteplotní procesní potrubí aromatické jednotky-
● Vysokoteplotní a vysokotlaká-potrubí v hydrorafinačních jednotkách
● Zpožděné potrubí procesu koksovací jednotky -
Chemický průmysl a průmysl hnojiv
● Vysokoteplotní procesní potrubí pro závody na syntézu čpavku
● Konverzní plynovod závodu na výrobu metanolu
● Vysoko-teplotní a vysokotlaká-potrubí v závodech na výrobu chemických hnojiv -
Kombinovaná výroba elektřiny a tepla a ústřední vytápění
● Vysokoteplotní parovod tepelné elektrárny-
● Potrubí pro teplovodní vysokoteplotní{0}}topení ve městě -
Vysokoteplotní a vysokotlaké-koncovky potrubí
● Vysokoteplotní-kolena, T-kusy a redukce
● Kované potrubní fitinky, příruby
Dodávka a přizpůsobení
Nabízíme flexibilní a spolehlivá řešení dodavatelského řetězce, abychom zajistili, že obdržíte trubky z legované oceli ASTM A335 P11, které dokonale odpovídají požadavkům vašeho projektu.
Přizpůsobitelné tvary materiálů
Podporujeme výrobu různých základních i speciálních tvarů dle výkresů nebo specifikací.
|
Formulář |
![]() Bezešvé ocelové potrubí
|
![]() Trubka s velkým-průměrem-stěn
|
![]() Trubka z legované oceli
|
|---|---|---|---|
|
Konvenční rozsah |
Vnější průměr: 10.3 - 1067 mm; Tloušťka stěny: 1 - 150 mm |
Vnější průměr: 219 - 1067 mm; Tloušťka stěny: 20 - 150 mm |
Vnější průměr: 10.3 - 610 mm; Tloušťka stěny: 1 - 50 mm |
|
Možnost přizpůsobení |
Bezešvé trubky tažené za tepla-/za studena-, řezání s pevnou-délkou, zkosení, závity na koncích trubek, speciální podmínky tepelného zpracování (normalizace + temperování / žíhání) |
Expanze za tepla, řezání s pevnou{0}}délkou, úkosové obrábění, speciální podmínky tepelného zpracování |
Přesné trubky tažené za studena-, řezání s pevnou-délkou, speciální povrchová úprava |
Proč si vybrat nás? - Spolehlivá inženýrská technologie. Spolehlivé dodání.
V Číně pro vás nejsme jen dodavatelem, ale také důvěryhodným partnerem v oblasti materiálů.

Vertikálně integrovaná výroba
Vlastní 20 000 ㎡ zařízení s 10+ automatizovanými linkami (8,000+ tun/rok). Vlastní-nástrojové a lisovací centrum umožňuje rychlé přizpůsobení a efektivní kontrolu nákladů - bez prostředníků.

Přísná kontrola kvality v každé fázi
Úplná sledovatelnost napříč klíčovými kontrolními body kontroly kvality v průběhu výroby. 100 % v souladu se standardy ASTM/ASME, EN a GB. Zprávy o zkouškách materiálu jsou k dispozici u každé zásilky.

Spolehlivé dodávky a exportní balení
10+ let export do Evropy, Severní Ameriky, jihovýchodní Asie a Středního východu s voděodolnou a antikorozní-ochranou v kombinaci s flexibilními možnostmi dopravy zajišťuje bezpečné a včasné-dodání.

Validace vzorku před hromadnou výrobou
Poskytujeme bezplatné vzorky pro ověření kvality, což vám umožňuje zadávat hromadné objednávky až po schválení. Přesným měřením rozměrů a transparentní výrobou zajišťujeme konzistenci od vzorku až po hromadnou výrobu.
FAQ
Otázka: Jaké jsou hlavní výhody ASTM A335 P11?
Otázka: Jaký je rozdíl mezi ASTM A335 P11 a P1? Jak si vybrat?
Otázka: Jaké jsou rozdíly mezi ASTM A335 P11 a P22? Jak si mezi nimi vybrat?
Otázka: Jaká je maximální provozní teplota pro ASTM A335 P11?
Otázka: Jaký je svařovací výkon ASTM A335 P11?
Otázka: Jaká je odolnost proti korozi ASTM A335 P11?
Populární Tagy: astm a335 p11, Čína výrobci astm a335 p11, dodavatelé, továrna







