ASTM A335 P22

ASTM A335 P22

ASTM A335 P22 (ASME SA335 P22) je nízko-legovaná chromová-molybdenová ocel (Cr-Mo ocel), což je slitina 2,25 % chrómu-1 % molybdenu podle normy ASTM A335/ASME SA335. Jeho typické složení je 2,00-2,50 % Cr a 0,87-1,13 % Mo, což z něj činí třídu s relativně vysokým obsahem chromu a molybdenu a vynikající pevností při vysokých-teplotách v rámci řady slitin Cr-Mo oceli. Tento materiál je speciálně navržen pro vysokoteplotní{20}}a vysokotlaké podmínky a je klasickou volbou materiálu v oblastech, jako je výroba energie, petrochemie a vysokoteplotní tlaková zařízení pro kotle.
Základní charakteristiky ASTM A335 P22 spočívají ve vyvážené kombinaci vynikající pevnosti při vysokých-teplotách a dobré odolnosti proti oxidaci. Tato třída má nízký obsah uhlíku (přibližně 0,05-0,15 %), přičemž 2,25 % chrómu poskytuje vynikající odolnost proti oxidaci při vysokých-teplotách a 1 % molybdenu výrazně zvyšuje pevnost materiálu při tečení za vysokých{10}}teplot. Díky tomu má vynikající mikrostrukturální stabilitu a vysokou-odolnost vůči tečení při vysokých teplotách v provozních prostředích v rozsahu teplot 500-580 stupňů. P22 je jednou z tříd s komplexním vynikajícím výkonem v řadě ASTM A335 a je také jedním z primárních materiálů vybraných pro vysokoteplotní a vysokotlaká potrubí v energetice. Výrobek vyhovuje mezinárodním standardům jako ASTM A335/ASME SA335, ASTM A213 (odpovídající trubicím T22) a ASTM A387 (odpovídající destičkám Gr.22).
Klíčové vlastnosti:
P22 je klasická třída chrom-molybdenové oceli A335 s 2,25 % Cr a 1 % Mo. Ve srovnání s P11 nabízí vynikající pevnost při vysokých teplotách a odolnost proti oxidaci, díky čemuž je jedním z preferovaných materiálů pro hlavní parovodu v superkritických elektrárnách (menších nebo rovných) v hydrorafinačních jednotkách s rafinací 565 stupňů.
Odeslat dotaz
Popis
Technické parametry

Vlastnosti produktů

High-Temperature Oxidation Resistance

Vynikající pevnost při vysokých{0}}teplotách a odolnost proti tečení (hlavní výhoda)

Hlavní výhoda ASTM A335 P22 spočívá ve vynikající pevnosti při vysokých{2}}teplotách a odolnosti proti tečení. Díky přídavku 1 % molybdenu (Mo) (přibližně dvojnásobek obsahu P11) vykazuje P22 výrazně lepší pevnost při tečení za vysokých teplot ve srovnání s P11 a běžnou uhlíkovou ocelí v rozsahu teplot 500-580 stupňů. Za podmínek při 565 stupních je dovolené napětí P22 asi 1,2-1,4krát větší než u P11, což mu umožňuje účinně odolávat pomalé plastické deformaci (tečení) materiálů za vysoké teploty a tlaku, což zajišťuje bezpečnost a spolehlivost potrubí během dlouhodobého-provozu při vysokých teplotách. Jeho minimální pevnost v tahu je 415 MPa a minimální mez kluzu je 205 MPa, což jsou standardní výkonnostní úrovně v rámci řady A335. Má však významnou výhodu z hlediska pevnosti při vysokých teplotách a odolnosti proti tečení.

High-Temperature Corrosion Resistance

Dobré antioxidační vlastnosti a odolnost proti korozi

2,25% obsah chrómu v ASTM A335 P22 poskytuje ve srovnání s P11 vynikající odolnost proti oxidaci při vysokých-teplotách. V prostředí s vysokou -parou a v médiích obsahujících síru- může P22 tvořit stabilnější vrstvu oxidu Cr₂O₃, která účinně odolává vysokoteplotní oxidaci a tepelné korozi s horním teplotním limitem pro odolnost proti oxidaci 565-580 stupňů, což je lepší nebo rovný stupeň P11 (méně). V prostředí rafinérských vysokoteplotních-síru-obsahujících média a hydrorafinační jednotky vykazuje P22 výrazně lepší odolnost proti korozi než P11 a účinně odolává vysokoteplotní sulfidační korozi a vodíkové korozi.

High Stability

Dobrá obrobitelnost a tvarovatelnost

ASTM A335 P22 vykazuje dobré zpracovatelské vlastnosti za studena i za tepla, což umožňuje různé tvářecí procesy, jako je ohýbání za tepla, ohýbání za studena a kování. Jeho mírný obsah slitin poskytuje vynikající tvarovatelnost při ohýbání za studena, takže je vhodný pro výrobu potrubních tvarovek, jako jsou kolena, T-kusy a redukce. Je třeba poznamenat, že díky vyššímu obsahu chrómu a molybdenu má P22 ve srovnání s P11 mírně vyšší tendenci ke zpevňování. Proto se doporučuje zahrnout vhodné mezikroky žíhání během tvářecích procesů. Jeho obrobitelnost je srovnatelná s P11 a pro zpracování lze použít konvenční způsoby obrábění.

Good Processability

Dobrý svařovací výkon a přísné požadavky na tepelné zpracování-po svařování

ASTM A335 P22 má dobrý svařovací výkon. Vzhledem k vyššímu obsahu chrómu a molybdenu (2,25 % Cr-1 % Mo) je však jeho tendence k tvrdnutí v tepelně-zóně ovlivněné (HAZ) větší než u P11, což má za následek přísnější požadavky na svařovací procesy a po{12}}tepelné zpracování po svařování (PWHT). Doporučuje se, aby teplota předehřívání před svařováním byla 200-300 stupňů. Po svařování musí být PWHT provedeno zahřátím na 690-760 stupňů, udržováním na teplotě a následným pomalým ochlazením, aby se odstranilo zbytkové napětí při svařování, změkčila se tepelně ovlivněná zóna a zajistila se houževnatost a odolnost svarového spoje proti praskání.

High-Temperature Oxidation Resistance

Dobrá organizační stabilita a dlouhodobá-spolehlivost služeb

ASTM A335 P22 vykazuje dobrou organizační stabilitu při dlouhodobém-provozu při teplotách nižších nebo rovných 580 stupňům . Jeho složení 2,25 %Cr{7}}1%Mo účinně zvyšuje pevnost materiálu při tečení při vysokých-teplotách a odolnost proti oxidaci a zároveň inhibuje sféroidizaci perlitu a růst a aglomeraci karbidů, čímž zajišťuje nízkou míru degradace mechanických vlastností během dlouhodobého-vysoko{14}}teplotního provozu. Po normalizačním a temperovacím (N+T) tepelném zpracování získává P22 rovnoměrnou a jemnou mikrostrukturu feritu + perlitu, která zaručuje organizační stabilitu a spolehlivost při vysokoteplotních provozních podmínkách.

Technické specifikace

Chemické složení (ASTM A335 / ASME SA335)

 

Živel

Standardní požadavky

Poznámka

C

0.05 - 0.15%

Nízkokarbonová konstrukce zajišťuje svařitelnost a houževnatost

Mn

0.30 - 0.60%

Pevné řešení posílení, zlepšení síly

P

Menší nebo rovno 0,025 %

Škodlivé prvky, přísně kontrolované

S

Menší nebo rovno 0,025 %

Škodlivé prvky, přísně kontrolované

Si

Menší nebo rovno 0,50 %

Deoxidant, zlepšuje odolnost proti oxidaci při vysokých{0}}teplotách

Cr

2.00 - 2.50%

Základní prvky, které poskytují vynikající-odolnost proti oxidaci při vysokých teplotách a odolnost proti korozi

Mo

0.87 - 1.13%

Základní prvky pro zvýšení-lomové pevnosti při tečení (s obsahem přibližně dvojnásobným než P11)

Fe

Zbývající množství (≈ 96 %)

Maticový prvek

Fyzikální vlastnosti

 

Výkon

Číselná hodnota/rozsah

Zkušební podmínky

Hustota

≈ 7,85 g/cm³

Pokojová teplota (20 stupňů)

Bod tání

≈ 1380-1430 stupňů

-

Elektrický odpor

≈ 0.34 μΩ·m

Pokojová teplota

Tepelná vodivost

≈ 38 W/(m·K)

Pokojová teplota

Koeficient tepelné roztažnosti (20-100 stupňů)

≈ 11.6 × 10⁻⁶ /K

-

Modul pružnosti (Youngův modul)

≈ 200 GPa

Pokojová teplota

Poissonův poměr

≈ 0.28

Pokojová teplota

Magnetismus

Feromagnetické

Feritová struktura, která je magnetická

Mechanické vlastnosti (normalizované + temperované, typické hodnoty, ASTM A335)

 

Výkon

Typická hodnota

Implementační standardy

Pevnost v tahu

Větší nebo rovno 415 MPa

ASTM A335

Mez kluzu (0,2% offset)

Větší nebo rovno 205 MPa

ASTM A335

Prodloužení (měřicí délka 2 palce/50 mm)

Větší nebo rovno 30 %

ASTM A335

Tvrdost

Menší nebo rovno 217 HB (typická hodnota)

-

Note: The strength level of P22 is the same as that of P11 (≥415 MPa). However, its core advantage lies in the excellent high-temperature strength and oxidation resistance provided by 2.25%Cr-1%Mo, rather than an increase in strength. For higher temperature grades (>580 stupňů), doporučuje se použít P91.

Výkon při vysokých{0}}teplotách

 
 

Udržení pevnosti v tahu při vysoké-teplotě (typická hodnota):

ASTM A335 P22 si zachovává dobrou pevnost při vysokých teplotách a je vhodný pro dlouhodobé-vysoké{3}}teplotní podmínky až do 565 stupňů:

Teplota

Pevnost v tahu (MPa, přibližně)

Míra udržení výkonu

Pokojová teplota (20 stupňů)

Větší nebo rovno 415

100%

400 stupňů

≈ 390

Větší nebo rovno 94 %

500 stupňů

≈ 360

Větší nebo rovno 87 %

550 stupňů

≈ 310

Větší nebo rovno 75 %

Dlouhodobá-tepelná stabilita a mikrostrukturální stabilita:

ASTM A335 P22 vykazuje dobrou mikrostrukturální stabilitu při dlouhodobém-provozu při teplotách nižších nebo rovných 565 stupňům . Přídavek 2,25 % Cr-1 % Mo účinně zvyšuje pevnost při vysokých-teplotách a odolnost proti oxidaci. Při dlouhodobém používání nad 580 stupňů se však snižuje mikrostrukturální stabilita a pevnost při tečení výrazně klesá; proto se nedoporučuje pro dlouhodobý provoz nad 580 stupňů. Pro vyšší teplotní třídy se doporučuje P91.

Systém tepelného zpracování

Konečný výkon ASTM A335 P22 je vysoce závislý na režimu tepelného zpracování, přičemž společné specifikace jsou následující:

1. Normalizační léčba (Normalizační)
Zahřejte na 900-960 stupňů, držte po dostatečnou dobu (přibližně 1 hodinu na palec tloušťky stěny), poté ochlaďte vzduchem. Výsledkem je rovnoměrná a jemná mikrostruktura feritu + perlitu, která je připravena pro následné temperování.

2. Popouštění(temperování)
Zahřejte na 690-760 stupňů, držte po dostatečnou dobu, poté ochlaďte vzduchem. Tím se eliminuje pnutí vyvolaná normalizací, optimalizuje se houževnatost a tažnost a dosahuje se konečných provozních vlastností.

3. Úplné žíhání (volitelné)
Zahřejte na 840-890 stupňů, podržte, poté pec ochlaďte na přibližně 650 stupňů a poté vzduchem ochlaďte na pokojovou teplotu. Používá se k odstranění namáhání při práci za studena nebo ke zlepšení tvárnosti při tváření za studena.

Upozornění: Tepelné zpracování po svařování (PWHT) musí být provedeno po svařování. Zahrnuje ohřev na690-760 stupně, udržování na teplotě a poté pomalé ochlazování, aby se eliminovalo zbytkové namáhání při svařování a změkčila oblast ovlivněná teplem-.

Díky vyššímu obsahu chrómu a molybdenu má P22 větší tendenci k vytvrzování v oblasti ovlivněné teplem svaru-ve srovnání s P11. Doporučuje se přísně kontrolovat příkon svařovacího tepla a teplotu předehřívání (200-300 stupňů).

Teplota a čas tepelného zpracování musí být přísně kontrolovány, aby se zabránilo hrubnutí zrna nebo kolísání výkonu.

Použitelná média

Vysokoteplotní pára-

Hlavní parní potrubí (méně než nebo rovno 550 stupňům) elektráren, sběrače kotlů, přehřívací trubky a přihřívací trubky

Média pro rafinaci ropy

Vysokoteplotní a vysokotlaká procesní potrubí pro atmosférickou a vakuovou destilaci, katalytické krakování, hydrogenační rafinaci, hydrokrakování atd.

Vysokotlaký-procesní plyn

Vysokoteplotní a vysokotlaká-potrubí pro chemická zařízení, jako je syntéza čpavku, metanol a chemická hnojiva.

Horká voda

Tepelná síť, topný systém.

Teplonosné oleje a tepelné nosiče

Potrubí pro systémy chemického přenosu tepla

Poznámka: ASTM A335 P22 není vhodný pro silně korozivní média, jako jsou silné oxidační kyseliny a chloridy s vysokou-teplotou a vysokou-koncentrací. Jeho horní limit oxidační teploty je přibližně 565-580 stupňů; P91 se doporučuje nad touto teplotou. V prostředí s vysokou-teplotou a vysokým-tlakem obsahujícím vodík (jako jsou hydrorafinační jednotky) by mělo být posouzeno riziko vodíkové koroze. P22 je jedním z běžně používaných materiálů pro odolnost vůči vodíkové korozi.

Steel Plate Processing
Steel Coil Processing
Steel Pipe Processing
Steel Bar Processing
 

ASTM A335 P22 je vhodný pro podmínky vysoké-teploty a vysokého-tlaku v rozsahu od 500 do 565 stupňů. Je to jeden z preferovaných materiálů pro superkritické elektrárny a jednotky na hydrorafinaci ropy a doporučuje se pro použití v následujících oblastech:

 

Aplikační pole

  •  

    Výroba energie z fosilních paliv (základní aplikace)
    ● Hlavní parní potrubí pro superkritické/podkritické elektrárny (menší nebo rovno 565 stupňům)
    ● Buben kotle, buben přehříváku
    ● Vysokoteplotní parovody, vodovodní potrubí
    ● Systém trubek topné plochy kotle

  •  

    Petrochemické inženýrství (hlavní aplikace)
    ● Vysoko-teplotní a vysokotlaká{1}}potrubí pro hydrorafinační/hydrokrakovací jednotky v rafineriích
    ● Procesní potrubí jednotky katalytické reformy
    ● Vysokoteplotní{0}}potrubí jednotky pro atmosférickou a vakuovou destilaci
    ● Zpožděné potrubí procesu koksovací jednotky

  •  

    Chemický průmysl a průmysl hnojiv
    ● Vysokoteplotní procesní potrubí pro závody na syntézu čpavku
    ● Konverzní plynovod závodu na výrobu metanolu
    ● Vysoko-teplotní a vysokotlaká-potrubí v závodech na výrobu chemických hnojiv

  •  

    Kombinovaná výroba elektřiny a tepla a ústřední vytápění
    ● Vysokoteplotní parovod tepelné elektrárny-
    ● Potrubí pro teplovodní vysokoteplotní{0}}topení ve městě

  •  

    Vysokoteplotní a vysokotlaké-koncovky potrubí
    ● Vysokoteplotní-kolena, T-kusy a redukce
    ● Kované potrubní fitinky, příruby

Dodávka a přizpůsobení

Nabízíme flexibilní a spolehlivá řešení dodavatelského řetězce, abychom zajistili, že obdržíte trubky z legované oceli ASTM A335 P22, které dokonale odpovídají požadavkům vašeho projektu.
Přizpůsobitelné tvary materiálů
Podporujeme výrobu různých základních i speciálních tvarů dle výkresů nebo specifikací.

Formulář

6
Bezešvé ocelové potrubí
7
Trubka s velkým-průměrem-stěn
5
Trubka z legované oceli

Konvenční rozsah

Vnější průměr: 10.3 - 1067 mm; Tloušťka stěny: 1 - 150 mm

Vnější průměr: 219 - 1067 mm; Tloušťka stěny: 20 - 150 mm

Vnější průměr: 10.3 - 610 mm; Tloušťka stěny: 1 - 50 mm

Možnost přizpůsobení

Bezešvé trubky tažené za tepla-/za studena-, řezání s pevnou-délkou, zkosení, závity na koncích trubek, speciální podmínky tepelného zpracování (normalizace + temperování / žíhání)

Expanze za tepla, řezání s pevnou{0}}délkou, úkosové obrábění, speciální podmínky tepelného zpracování

Přesné trubky tažené za studena-, řezání s pevnou-délkou, speciální povrchová úprava

Proč si vybrat nás? - Spolehlivá inženýrská technologie. Spolehlivé dodání.

V Číně pro vás nejsme jen dodavatelem, ale také důvěryhodným partnerem v oblasti materiálů.

Sample Support & Quick Response

Vertikálně integrovaná výroba

Vlastní 20 000 ㎡ zařízení s 10+ automatizovanými linkami (8,000+ tun/rok). Vlastní-nástrojové a lisovací centrum umožňuje rychlé přizpůsobení a efektivní kontrolu nákladů - bez prostředníků.

Full Traceability

Přísná kontrola kvality v každé fázi

Úplná sledovatelnost napříč klíčovými kontrolními body kontroly kvality v průběhu výroby. 100 % v souladu se standardy ASTM/ASME, EN a GB. Zprávy o zkouškách materiálu jsou k dispozici u každé zásilky.

Professional Logistics & Packaging

Spolehlivé dodávky a exportní balení

10+ let export do Evropy, Severní Ameriky, jihovýchodní Asie a Středního východu s voděodolnou a antikorozní-ochranou v kombinaci s flexibilními možnostmi dopravy zajišťuje bezpečné a včasné-dodání.

Complete Export Documentation

Ověření vzorku před hromadnou výrobou

Poskytujeme bezplatné vzorky pro ověření kvality, což vám umožňuje zadávat hromadné objednávky až po schválení. Přesným měřením rozměrů a transparentní výrobou zajišťujeme konzistenci od vzorku až po hromadnou výrobu.

FAQ

Otázka: Jaké jsou hlavní výhody ASTM A335 P22?

 

Otázka: Jaký je rozdíl mezi STM A335 P22 a P11? Jak si mezi nimi vybrat?

 

Otázka: Jaké jsou rozdíly mezi ASTM A335 P22 a P91? Jak si mezi nimi vybrat?

 

Otázka: Jaká je maximální provozní teplota pro ASTM A335 P22?

 

Otázka: Jaký je svařovací výkon ASTM A335 P22?

 

Otázka: Jaká je odolnost proti korozi ASTM A335 P22?

 

 

Populární Tagy: astm a335 p22, Čína výrobci astm a335 p22, dodavatelé, továrna